info@mischiefmonks.pl
 607 371 671

Instrukcja tapetowania

Przed montażem tapet prosimy zapoznać się dokładnie z naszą instrukcją.
W przypadku wątpliwości prosimy o skorzystanie z usług wykwalifikowanych specjalistów.
1

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Zagruntuj ścianę gruntem głęboko penetrującym minimum 24 godziny przed montażem. Upewnij się, że ściany są czyste, używając wilgotnej gąbki, aby delikatnie zmyć kurz lub brud. Sprawdź, czy powierzchnia jest stabilna. Wypełnij i wyszlifuj wszelkie dziury lub niedoskonałości w ścianach. Wyłącz zasilanie i zdejmij wszystkie panele czołowe i osłony gniazdek i włączników elektrycznych.

Oklejana powierzchnia musi mieć temperaturę przynajmniej 10ºC. Po w trakcie montażu i 24 godziny po jego zakończeniu należy unikać gwałtownych zmian temperatury oraz przeciągów.
2

PRZYGOTOWANIE TAPETY

Przed przystąpienie do montażu rozłóż bryty tapety i sprawdzić je pod względem koloru, wzorów oraz ewentualnych uszkodzeń. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości poinformuj o tym sprzedawcę przed instalacją, a przynajmniej po położeniu dwóch brytów - nie po przyklejeniu całej tapety.

Zaplanuj ułożenie poszczególnych brytów tapety na ścianie. Wyznacz pionowe linie za pomocą poziomicy lub pionu murarskiego w miejscu gdzie zaczynasz kleić tapetę.
3

APLIKACJA KLEJU

Nasze tapety posiadają podłoże flizelinowe, dzięki czemu klej wystarczy nałożyć tylko na ścianę, nie na tapetę. Klej nakładaj równomiernie na powierzchni nieco większej niż szerokość montowanego brytu. Do jego rozprowadzenia użyj wałka malarskiego lub szerokiego pędzla. W miejscach bardziej chłonnych, w których klej wsiąknął w podłoże powtórz jego aplikację.
4

MONTAŻ TAPETY

Po nałożeniu kleju zacznij montaż pierwszego brytu wzdłóż wyznaczonej wcześniej pionowej linii. Pasy tapety należy kleić od góry do dołu, z zakładką 2-3 cm przy suficie i podłodze, aby mieć zapas do przycięcia w razie ewentualnych nierówności. Po przyklejeniu brytu i sprawdzeniu czy została równo położona wygładź nierówności raklą lub gumowym wałkiem. W przypadki dostania się kleju na wierzchnią warstwę tapety usuń go delikatnie czystą, wilgotną ściereczką unikając tarcie.

Kolejne pasy tapety przyklejaj krawędziami na styk, tak by nie nachodziły na siebie.

Nadmiar tapety przytnij ostrym nożem po uprzednim jej dociśnięciu w narożniku przy pomocy rakli lub nierdzewnej szpachli. Zalecamy często wymianę ostrza nożyka poprzez odłamanie końcówki.
Instrukcja w formacie pdf
envelope-ochevron-upphone linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram